Репортаж 6 Декември 2018

Лудогорец изпусна ЦСКА-София

Лудогорец изпусна ЦСКА-София в завързан мач на „Българска армия“. Двубоят приключи 1:1. По този начин разликата между двата тима се запази 6 точки в...

Лудогорец изпусна ЦСКА-София в завързан мач на „Българска армия“. Двубоят приключи 1:1. По този начин разликата между двата тима се запази 6 точки в полза на лидера в класирането и настоящ шампион. Срещата бе много интригуваща, като шампионите заслужаваха да вземат пълния комплект от точки. Ремито спря на 11 серията от поредни победи на разградчани.

Треньорът на Лудогорец Антони Здравков заложи на своя традиционен титулярен състав. След проблемите през последните 10 дни, от първата минута започна Джоди Лукоки. По-дефанизвният Яцек Гуралски пък бе предпочетен за партньор на Светослав Дяков в средата на терена, а резерва остана Густаво Кампаняро.

Първото по-добро положение в срещата се откри пред гостите. Кешерю се пребори с Чорбаджийски и центрира към Лукоки, който би от воле, но в аут. В 12-ата минута Пинто би от въздуха след избиване на Гуралски, но много неточно. Веднага след това бе вдигната несъществуваща засада на Вандерсон, с която бе спряна обещаваща атака на „орлите“. В 19-ата минута Джеси опита да изненада Ренан с удар от далеч, но бразилският страж се справи с лекота и улови.

В 29-ата минута Лудогорец поведе в резултата! Вандерсон центрира от корнер, Недялков отклони леко към Кешерю, за когото отблизо не бе проблем да отбележи с глава – 1:0 за „орлите“. В 34-ата минута гостите направиха нова отлична атака. Лукоки центрира отдясно към Марселиньо, той би, но Черняускас спаси. Топката се озова в Кешерю, чийто удар срещна напречния стълб. При положението обаче имаше засада. Две минути след това Джеси отново би от дистанция, но отново нямаше проблеми за Ренан. ЦСКА-София създаде най-чистото си положение в 40-ата минута. Тогава Десподов центрира от корнер, а при последвалото разбъркване Чорбаджийски нанесе удар, който бе спасен с крак от Ренан. Три минути след това „червените“ разиграха добре. След подавания между Манолев и Малинов, топката стигна до Рубен Пинто, който би от ждроб, но в аут.

В началото на втората част реферът Йорданов не даде чиста дузпа за Лудогорец за нарушение на Чорбаджийски, който не игра с топката, а удари опорния крак на Кешерю. Реферът Николай Йорданов обаче не посочи бялата точка. В тези минути играчите на Лудогорец играеха доста по-добре, но не успяха да стигнат до втори гол. В 63-ата минута Десподов подаде технично към Жеферсон, който центрира меко за Соу. Той би с глава, но извън очертанията на вратата. ЦСКА-София изравни в 67-ата минута. Едвин Джеси подаде към Манолев отдясно, който елиминира Натанаел е центрира към напълно непокрития Десподов. За национала не бе проблем с превъзходен удар от въздуха да отбележи – 1:1. Веднага след това нервите взеха връх. Малинов влезе много грубо в краката на Натанаел, за което получи само жълт картон. В 80-ата минута Нестор Ел Маестро извади от игра Малинов и пусна на неговото място Тиаго Родригес. В 89-ата минута „орлите“ останаха с човек по-малко. Кирил Десподов елиминира Сисиньо, който го фаулира и получи втори жълт и респективно червен картон за своето действие.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Клаудио Кешерю (29')
1:1 Кирил Десподов (67')

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниаускас, Жеферсон, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Валентин Антов, Станислав Манолев, Рубен Пинто (86 - Жоржиньо), Кристиан Малинов (80 - Тиаго Родригес), Едвин Джеси, Мауридес (45+2 - Али Соу), Кирил Десоподов.

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Козмин Моци, Сисиньо, Натанаел, Яцек Горалски (77 - Густаво Кампаняро), Светослав Дяков, Вандерсон, Джоди Лукоки (86 - Димо Бакалов), Марселиньо (90+2 - Лукас Саша), Клаудио Кешерю

Жълти картони: Жеферсон, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Рубен Питно (ЦСКА-СОФИЯ); Натанаел, Сисиньо, Марселиньо (ЛУДОГОРЕЦ).

Червен картон: Сисиньо (Лудогорец).

ЦСКА-София - Лудогорец 1:1