Академия 2 Декември 2018

Лудогорец U19 победи Локомотив в Пловдив с 3:1

Лудогорец U19 допусна ранен гол, но стигна до пълен обрат срещу Локомотив в Пловдив и спечели с 3:1 мача от XV кръг на първенството в Елитната...

U19: Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:3

Лудогорец U19 допусна ранен гол, но стигна до пълен обрат срещу Локомотив в Пловдив и спечели с 3:1 мача от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Отличи се Кристиян Кънчев, който отбеляза два гола.

Момчетата на Радо Комитов се оказаха догонващи в резултата в 7-ата минута. Тогава, след центриране от статично положение, бранителите не се пребориха добре за първа и втора топка. "Орлите" изравниха в 12-ата минута чрез Кристиян Кънчев.  Последваха пропуски на Димитър Митков, Николай Томов и Георги Вълчев. В 31-ата минута превъзходството на Лудогорец доведе до второ попадение в мрежата на Локомотив. Отбеляза го Димитър Митков.

През втората част "орлите" продължиха да доминират и в 59-ата минута Кристиян Кънчев вкара красив гол с хубав шут извън границите на наказателното поле. До края на срещите разградчани пропуснаха да развият по най-добрия начин няколко иначе опасни атаки и резултатът остана 3:1 в тяхна полза.

Постигнахме важна победа, срещу един от най-силните тимове в групата. Тя ни донесе ценни три точки и вече сме само на толкова от върха в класирането. Вярвам, че имаме всички шансове напролет да се изкачим на първото място, защото там ни е мястото, заяви след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу Локомотив (Пловдив) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Георги Вълчев, Василен Марков, Станислав Вълчев, Николай Томов, Петър Караангелов, Кристиян Кънчев, Иван Йорданов, Георги Стоянов, Димитър Митков (Хюсеин Хюсеинов, Георги Бабалиев, Кирил Янакиев, Мартин Русков).