Репортаж 9 Ноември 2018

Лудогорец не успя да победи АЕК и е аут от Лига Европа

Лудогорец не успя да победи АЕК (Ларнака) в Разград и два кръга преди края на груповата фаза в Лига Европа е аут от борбата за класиране в...

Лудогорец не успя да победи АЕК (Ларнака) в Разград и два кръга преди края на груповата фаза в Лига Европа е аут от борбата за класиране в елиминационната фаза. Мачът в Разград завърши 0:0. Така двата отбора имат по две точки. В другия двубоя Байер Леверкузен победи Цюрих с 1:0. Германците и швейцарците имат по 9 точки и са недостижими на първите две места.

Лудогорец имаше превъзходство през по-голямата част от мача, но кипърците на няколко пъти затрудниха защитата на шампионите и вратаря Ренан. Най-чистото положение пропусна Козмин Моци в 75-ата минута. Негов удар с глава срещна гредата. Близо до попадение бе и Джоди Лукоки преди почивката. Крилото обаче не успя да се разпише отблизо.

ЛУДОГОРЕЦ - АЕК ЛАРНАКА 0:0

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Натанаел, Антон Недялков, Козмин Моци, Светослав Дяков (66 - Лукас Саша), Густаво Кампаняро, Джоди Лукоки (86 - Жоао Пауло), Марселиньо, Вандерсон, Клаудио Кешерю (76 - Якуб Шверчок).

АЕК: Тоньо Рамирес, Давид Катала, Микел Гонсалес, Томас Йоану, Игор Силва, Хектор Хевел, Факундо Гарсия, Жан-Люк (71 - Тете), Апостолос Яну, Акоран (81 - Флориан), Иван Тричковски (87 - Константинос Константину)

Жълти картони: Козмин Моци, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Натанаел (Лудогорец); Микел Гонсалес, Игор Силва, Апостолос Яну (АЕК).

Лудогорец - АЕК Ларнака 0:0