Академия 7 Ноември 2018

Лудогорец U15 остъпи на Левски с 0:1

Лудогорец U15 загуби от Левски (София) домакинския си мач от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двата отбора изиграха...

U15: Лудогорец - Левски 0:1

Двата отбора изиграха равностоен мач. През първото полувреме те си размениха по една по-сериозна ситуация за гол, но не се стигна до откриване на резултата.

През втората част също нямаше много положения за попадение. До 60-ата минута момчетата на Христо Господинов имаха шанс на два пъти да реализират, но пропуснаха, след центрирания от статични положения и удари с глава. В 61-ата гостите от София успяха да открият след контраатака. До последния съдийски сигнал "орлетата" притиснаха съперника, но опасен удар на Несин Салим бе изчистен от защитник в синьо на голлинията.

Равностоен мач, в който и двата отбора имаха по 3-4 възможности за гол. Ясно беше, че който успее да вкара първи, ще спечели. За нещастие попадение получихме ние. Този мач можеше да завърши и по съвсем различен начин, но понякога е въпрос и на спортен шанс, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Левски (София) Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Димитър Димитров, Ивайло Гущеров, Метин Салим, Александър Занков, Любослав Маринов, Теодор Димитров, Тончо Георгиев, Иван Аспарухов, Петър Кирев, Петко Петков (Мартин Мартинов, Симеон Николов, Фикрет Фикрет).