Репортаж 27 Април 2018

Лудогорец отнесе и Верея за 14-ата поредна победа

Победният марш на Лудогорец из терените на Първа лига продължи с изненадващо труден успех с 3:0 над аутсайдера в Топ 6 Верея. Това бе рекорден успех...

Победният марш на Лудогорец из терените на Първа лига продължи с изненадващо труден успех с 3:0 над аутсайдера в Топ 6 Верея. Това бе рекорден успех за „орлите“ - 14. Постижението принадлежи и на Левски и бе постигнато от 3 април до 19 септември 2004 г. Шампионите изравниха и един свой рекорд – за най-много спечелени точки в един сезон – 84. Те взеха толкова през 2013/14, само че в 38 мача. С победата разградчани дръпнаха с 13 точки пред ЦСКА-София и при загуба на „червените“ от Ботев то Лудогорец ще е шампион за седми пореден път.

Треньорът на Димитър Димитров бе дал почивка на Върджил Мисиджан, а Светослав Дяков бе наказан. В игра се завърнаха Марселиньо и Моци, които пропуснаха гостуването на Ботев, а заради „орлите“ заложиха на 4-2-3-1, а не 4-4-2, с което победиха 4:2.

Още от първите минути логично Лудогорец установи превес. Първото чисто положение изпусна Клаудио Кешерю, който бе изведен сам срещу Цинцарски, но стреля слабо право във вратаря. След това пък перфектен шпагат на Сюлеймани предотврати сигурен гол на Лукоки. В 14-ата минута отново късметът спаси домакините. Лукоки центрира остро по земя, а Иво Иванов засече топката. Тя прехвърли Цинцарски и се удари в напречната греда. При добавката Вандерсон не успя да нанесе удар. Секунди след това Кампаняро се разходи из наказателното поле на Верея и би, но в аут. В 21-ата минута шампионите направиха нов шокиращ пропуск. Горалски отне от Бенгюзов и остави Марселиньо сам срещу Цинцарски. Бразилецът опита да го прехвърли, но неуспешно. Четири минути по-късно младият страж на домакините отново отказа Марселиньо, който изпълни отлично фаул.

В 31-ата минута старозагорци показаха зъби. Симеон Мечев стреля добре, но Броун се разтегна и изби в корнер. След това Лукоки направи нов пореден пропуск, като не успя да нанесе удар след отлично извеждащо подаване от Марселиньо. Кешерю пък би с глава в аут след центриране на Лукоки. След това реферът Ивайло Стоянов не отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Веселин Минев. В самия край на първата част Милен Танев пропусна най-чистото положение за Верея, като не нанесе добър изстрел с глава.

В 53-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Втори жълт картон получи Здравко Илиев, който влезе в единоборство с Яцек Горалски.

Само секунда след това Марселиньо излезе на отлична позиция, но би високо в облаците. Димитър Димитров бе видимо недоволен от купищата пропуски и пусна в игра Якуб Шверчок на местото на неубедителния отново Джоди Лукоки. Малко, след като се появи в игра полякът стреля опасно, но в гредата. В 66-ата минута Марселиньо също удари греда след тънко подаване от Вандерсон.

Логичното се случи в 67-ата минута. Тогава Кешерю опита пас към Вандерсон, той обаче бе пресечен от Сюлеймани, който изведе Шверчок сам Цинцарски. За поляка не бе проблем да реализира – 1:0! Всичко в срещата приключи десет минути след това. Тогава Марселиньо намери Лукас Саша отдясно с превъзходен пас. Бившият играч на ЦСКА върна кълбото към Клаудио Кешерю, за когото не бе проблем да отбележи 25-я си гол от началото на сезона – 2:0. В 84-ата минута домакините останаха с 9 души. Георги Андонов влезе грубо в краката на Кампаняро и получи заслужен втори жълт картон. В продължението на срещата Вандерсон оформи класиката. Той получи подаване от Марселиньо и с красив фалцов изстрел не остави шансове на цинцарски – 3:0!

ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Якуб Шверчок (67')
0:2 Клаудиo Кешерю (77')
0:3 Вандерсон (90
+1)

Верея: Богомил Цинцарски, Здравко Илиев, Веселин Минев, Хюсеин Сюлеймани, Иво Иванов (72 - Илия Мунин), Симеон Мечев, Милен Танев (59 - Пламен Тенев), Венцислав Бенгюзов, Илиян Йорданов (65 - Антон Огнянов), Денислав Станчев, Георги Андонов

Лудогорец: Хорхе Брун, Козмин Моци, Игор Пластун, Вандерсон, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Лукас Саша, Натанаел, Джоди Лукоки (57 - Якуб Шверчок), Марселиньо, Клаудио Кешерю

Жълти картони: Здравко Илиев, Иво Иванов (Верея); Козмин Моци, Яцек Горалски, Натанаел (Лудогорец)

Червени картони: Здравко Илиев, Георги Андонов (Верея).