Академия 5 Април 2018

Лудогорец U17 с класика срещу Монтана навън

Лудогорец U17 се наложи като гост над Монтана с класическото 3:0, в мач от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. През...

През първото полувреме момчетата на Петър Пенчев изпитваха известни затруднения заради затворената и откровено дефанзивна игра на връстниците си от Монтана. До почивката резултатат остана 0:0.

През втората част "орлите" увеличиха натиска към вратата на съперника и само в рамките на 11 минути реализираха три гола. Първи се разписа Велислав Минков в 51-ата минута. В 62-ата Георги Бабалиев отбеляза за 2:0. За трети път топката в мрежата оплете Владислав Найденов в 62-ата минута.

Доволен съм от момчетата. Първоначално затворената игра на съперника не ни даде възможност да покажем най-доброто, на което сме способни. След първия гол обаче домакините се изнесоха в по-предни позиции, отвориха ни повече пространства и нямахме проблеми да затворим срещата, коментира след края на двубоя Петър Пенчев.

Срещу Монтана Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Мартин Русков, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Петър Караангелов, Кирил Янакиев, Велислав Минков, Преслав Петков, Георги Бабалиев, Владислав Найденов (Пламен Стоянов, Антониян Харалампиев, Николай Георгиев, Йордан Статев).