Репортаж 2 Април 2012

„Лудогорец” взе 3 точки от „Левски” след уникална битка на Герена

„Лудогорец” победи „Левски” на собствения му стадион след титанична битка, в която бяха дадени три червени картона, а на финала „орлите” останаха без...

„Лудогорец” победи „Левски” на собствения му стадион след титанична битка, в която бяха дадени три червени картона, а на финала „орлите” останаха без вратар. Единственият гол в срещата отбеляза Иван Стоянов в 37-та минута, след асистенция на Мирослав Иванов.

Високото напрежение между двата отбора се запази до края на срещата и бе туширано от главния рефер със 7 жълти и 3 червени картона за двата отбора.
След гола на Стоянов, в редиците на „сините” настъпи объркване. В края на първата част вратарят на домакините предотврати нови два гола за гостите.
При грешка на синята защита, в 41-та минута Михаил Александров остана сам срещу Пламен Илиев, който успя за спаси. След нова атака на „зелените” Иван Стоянов имаше шанс за ново попадение, но топката излезе в аут.

В последните минути на срещата напрежението стигна взривоопасна точка и доведе до много груби влизания.
Домакините учестиха атаките в последните минути, но всеки път вратарят на „Лудогорец” Урош Голубович бе на мястото си и успяваше да избие опасните топки към вратата.
В добавеното време двата отбора влязоха в пряк сблъсък, а главният рефер изгони с червени картони вратарят Урош Голубович и Христо Йовов. По-рано бе изгонен и Орлин Старокин, който грубо фаулира Иван Стоянов по време на атака в наказателното поле.

„Изиграхме правилно тактически мача, чакахме си шанса за гол, а имахме ситуации за още 2-3 попадения. Радвам се, че показахме характер и спечелихме.
Късметът беше на наша страна, за разлика от предишните три мача. Не се отказваме от целта – да се борим за шампионската титла”, анализира мача старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев.
„Видяхме много преки двубои. Това беше уникален мач за вратаря Урош Голубович, който направи страхотни спасявания”, коментира директорът на ДЮШ на „Лудогорец” Ивайло Котев.