Репортаж 23 Юли 2017

С 18-19 годишни момчета от школата Лудогорец II победи Локомотив (София)

С отбор, съставен изцяло от юноши на клуба, предимно на възраст от 18-19 години, Лудогорец II спечели важна победа в първия си мач от първенството на...

С отбор, съставен изцяло от юноши на клуба, предимно на възраст от 18-19 години, Лудогорец II спечели важна победа в първия си мач от първенството на Втора професионална футболна лига. Младите момчетата на Ради Здравков демонстрираха учудваща за възрастта си зрялост, играха уверено, на скорост, с лекота плетяха хубави комбинации с по едно-две докосвания и когато трябваше умело променяха темпото, за да стигнат до заслужения успех срещу далеч по-опитните си опоненти.

През първото полувреме, въпреки добрите атаки на младите орли, двете нули се запазиха до 40-ата минута. Тогава обаче рожбите на Академията на клуба разиграха топката в стила на батковците си от първия отбор, като на фланга размениха 3-4 бързи подавания с едно докосване. На върха на красивата комбинация се оказа Светослав Ковачев, който хладнокръвно изпрати топката в мрежата. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

В началото на второто полувреме спортното щастие се усмихна на гостите, които след статично положение успяха да изравнят в 54-ата минута чрез Евгени Зюмбюлев. Радостта на столичното Локо обаче трая само две минути, защото орлетата на свой ред се възползваха от фал в тяхна полза и след добре разиграно заучено положение Ивайло Климентов заби топката за втори път в мрежата на гостите. След като поведоха в резултата, възпитаниците на Ради Здравков заложиха на контраатаки и в няколко случая само липсата на точен завършващ удар спаси столичани от по-тежко поражение.

След последния съдийски сигнал директорът на Академията на Лудогорец Яков Папарков благодари сърдечно на феновете, изпълнили до краен предел трибуните на стадиона в базата „Гнездо на орли”.

Поклон пред нашите привърженици, които не спряха да подкрепят момчетата от първия до последния съдийски сигнал и наистина бяха дванадесетия ни играч. Удовлетворени сме, че новата клубна политика да залагаме само на млади момчета, възпитаници на нашата школа, дава първите си плодове и се посреща толкова възторжено  от феновете ни”, заяви Папарков.

ЛУДОГОРЕЦ ІІ - ЛОКОМОТИВ СФ 2:1

1:0 Светослав Ковачев (40')
1:1 Евгени Зюмбулев (54')
2:1 Ивайло Климентов (56')

ЛУДОГОРЕЦ ІІ: Даниел Наумов, Венцислав Славов, Светослав Ковачев, Томас Цвятков, Кристиян Китов (55 - Ерол Дост), Олег Димитров (77 - Андриан Димитров), Преслав Петров, Венцислав Керчев, Ивайло Климентов, Денислав Александров (80 - Мехмед Мехмед), Сердар Юсуфов

ЛОКО СФ: Ивайло Яначков, Виктор Райчев (81 - Марио Йорданов), Емил Виячки, Евгени Зюмбулев, Галин Ташев, Иво Иванов, Денис Стоилов (64 - Илия Димитров), Стоян Кадифчин (85 - Владимир Семерджиев), Илиян Стефанов, Николай Цветков, Александър Александров