Репортаж 2 Март 2017

Лудогорец изгуби две точки в Бургас

Лудогорец не успя да победи Нефтохимик в мач от поредния кръг на Първа професионална лига. Двубоят в квартал „Лазур“ завърши 1:1. Шампионите...

Лудогорец не успя да победи Нефтохимик в мач от поредния кръг на Първа професионална лига. Двубоят в квартал „Лазур“ завърши 1:1. Шампионите продължават да водят пред втория Левски с 12 точки и пред ЦСКА-София с 15.

Двубоят започна с лек натиск на Лудогорец. Нефтохимик обаче първи имаше възможност да открие резултата. Галин Иванов засече с глава центриране от фаул, но топката премина над вратата. Малко по-късно отново той стреля отдалеч, но отново не намери целта. Вандерсон  пък засече с глава центриране на Марселиньо, топката придоби странна парабола и мина на сантиметри над напречната греда.Самият Марселиньо можеше да открие след четвърт час игра. Бразилецът с български паспорт направи чудесен пробив и стреля от малък ъгъл, но Янко  Георгиев улови. В ответната атака Нефтохимик направи пропуск. Галин Иванов бе изведен сам срещу вратаря, но Владо Стоянов отрази удара му.

В последните 10-ина минути бяха създадени доста голови положения. Първо Грънчов засече с глава центриране от фаул, но неточно. Последваха няколко пропуска на гостите. Йордан Минев пусна отличен  пас към Кампаняро, който от наказателното поле стреля от въздуха, но Янко Георгиев с чудесен рефлекс изби. Веднага след това Кешеру опита да прехвърли вратаря на Нефтохимик, но прехвърли и вратата. В даденото продължение на първото полувреме възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха сериозен пропуск. Марселиньо укроти в наказателното поле топка за Вандерсон, който от близко разстояние стреля мощно, но над напречната греда.

Още в самото начало на втората част Георги Вълчев опита да открие резултата с мощен изстрел, но Стоянов спаси. Мисиджан пък бе изведен отлично в наказателното поле, но чудесният в този мач Янко Георгиев успя да го изпревари и да захлупи топката. В 64-ата минута Онуоха изпълни хубаво удар от фаул, но Стоянов успя да хване топката. Малко по-късно Кешеру засече с глава центриране отдясно, но прати топката на сантиметри над напречната греда. Марселиньо пък изведе Мисиджан в наказателното поле, Георгиев този път излезе неразчетено, но грешката му не бе наказана и се стигна само до корнер. В 72-рата минута Лудогорец по чудо не поведе. Кешеру бе изведен чудесно от Вандерсон, но ударът му бе спасен от Георгиев. Топката отново попадна у Вандерсон, който пак намери  Кешеру в още по-чиста позиция на границата на вратарското поле. Нападателят шутира към опразнената врата, но стражът на домакините с лъвски скок отново успя да спаси.  В 78-ата минута все пак резултатът бе открит. Марселиньо се разписа с истински гол-шедьовър. Той овладя топката около дъгата на наказателното поле и с фамозен удар я прати в горния десен ъгъл за 0:1. Въпреки полученото в края попадение,  възпитаниците на Христо Янев не се предадоха и това даде резултат в 60 секунди преди изтичането на редовното време. Първо след центриране от фаул се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, което обаче доведе само до ъглов удар. При неговото изпълнение обаче националният страж Владислав Стоянов увисна,  а влезлият като резерва Илия Миланов засече в мрежата, оформяйки крайното 1:1.

НЕФТОХИМИК (БУРГАС) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Марселиньо (78')
1:1 Илия Миланов (89')

НЕФТОХИМИК: Янко Георгиев, Виктор Хомей, Георги Хашев, Ангел Грънчов, Ранди Онуоха, Николай Дюлгеров, Георги Вълчев, Йордан Йорданов (86 - Живко Петков), Галин Иванов (77 - Илия Миланов), Владислав Раманов, Иван Вълчанов

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Лукас Саша, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (66 - Жуниор Кишада), Марселиньо, Върджил Мисиджан (74 - Жоао Пауло), Вандерсон, Клаудиу Кешеру (82 - Абел Анисе)

Жълти картони: Ранди Онуоха, Георги Хашев, Виктор Хомей, Йордан Йорданов, Галин Иванов, Живко Петков (Нефтохимик); Лукас Саша, Върджил Мисиджан, Клаудиу Кешеру (Лудогорец).

Нефтохимик (Бургас) - Лудогорец 1:1