Репортаж 21 Ноември 2015

Моци носи победа на Лудогорец над Славия

Лудогорец победи с 1:0 Славия в София и скъси преднината на Левски на три точки. В неделя сините гостуват на Пирин. Безценният гол отбеляза Козмин...

Лудогорец постигна първа ценна победа след завръщането на Георги Дерменджиев. Шампионите надделяха трудно с 1:0 над Славия в „Овча Купел“. Единственото попадение реализира Козмин Моци от дузпа в 37-ата минута. Срещата между „белите“ и шампионите се игра при ужасни метеорологични условия, като на моменти скоростта на вятъра бе 2 m/s.

Срещата започна много силно за „орлите“. След секунди игра Марселиньо се озова сам срещу Марио Кирев, след груба грешка в защитата на Славия, но би много неточно. Малко след това се откри ситуация и пред Вандерсон, но Кирев изби неговия удар с последни усилия. Славия отговори с две добри отигравания на Ивайло Димитров. В 8-ата минута голмайсторът на „белите“ центрира остро към Антон Карачанаков, който бе на косъм да засече топката във вратата на Владислав Стоянов, но не успя. Десетина минути по-късно Димитров шутира силно с левия крак, но Стоянов изби. Най-чистото положение за Лудогорец през първото полувреме беше в 31-вата минута. Тогава Кешерю изведе сам срещу Марио Кирев Вандерсон. Дребничкият бразилец напредна, но подобие на мача с Левски на „Герена“ не успя да реализира гол, като топката срещна гредата. Секунди след това Марселиньо бе изведен отново сам срещу Марио Кирев, като бе фаулиран от вратаря. Съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Зад топката застана Козмин Моци, който хладнокръвно я прати в мрежата на Славия – 1:0 за Лудогорец. До края на първата част „белите“ се опитаха да притеснят гостите от Разград. В 40-ата минута Карачанаков центрира от фаул към Мансе, който с глава би право във Владо Стоянов.

Още в първите секунди на втората част Лудогорец отбеляза втори гол. Той бе дело на Джонатан Кафу. След близо 30 секунди радост, реферът Георги Кабаков отмени попадението, тъй като според реферът зад вратата топката била излязла в аут.

В следващите минути пред играчите на Славия се откриха няколко добри възможности. Първо Карачанаков финтира Козмин Моци, но Терзиев предотврати с отличен шпагат опасност за Владо Стоянов. Малко след това Семерджиев стреля отлично, но Стоянов изби. В 73-ата минута Вандерсон можеше да предреши изхода на двубоя, но отново не успя да преодолее Кирев. В ответната контраатака Карачанаков можеше да изравни, но отново на своето място бе Владо Стоянов. До края на мача не се откри по-чиста ситуация пред някои от двете врати и така Лудогорец си тръгна с трите точки от „Овча Купел“.

В следващия кръг „орлите“ приемат Берое.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Козмин Моци (д.) (35')

Славия: Марио Кирев (к), Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Диего Фераресо, Емил Мартинов (56 - Костадин Дяков), Владимир Семерджиев (85 - Петър Атанасов), Матийо Мансет (46 - Джемери Манзоро), Емил Стоев, Ивайло Димитров, Антон Карачанаков

Старши треньор: Иван Колев

Лудoгорец: Владислав Стоянов, Натанаел, Козмин Моци, Венцислав Керчев (20 - Георги Терзиев), Йордан Минев, Светослав Дяков (к), Андрей Препелица, Вандерсон, Марселиньо, Джонатан Кафу (64 - Джоди Лукоки), Клаудиу Кешеру (84 - Абел Анисе)

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: „Славия”, София
Съдия: Георги Кабаков

Жълти картони: Владислав Стоянов, Вандерсон, Клаудиу Кешеру (Лудогорец); Марио Кирев, Димитър Пиргов (Славия)