Репортаж 19 Октомври 2015

Лудогорец си тръгна с точка от „Георги Аспарухов“

Лудогорец изигра много силен мач срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов“, но си тръгна само с точка. Дербито, което на живо видяха близо 15 000...

Лудогорец изигра много силен мач срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов“, но си тръгна само с точка. Дербито, което на живо видяха близо 15 000 зрители, завърши 1:1. Шампионите трябва да съжаляват повече, тъй като имаха по-чистите положения. Голът за Левски отбеляза Живко Миланов. За „орлите“ се разписа Клаудио Кешерю.

В самото начало на мача централният защитник Венцислав Керчев получи контузия след сблъсък с Диаби и бе заменен принудително от Натанаел. Започналият като ляв бек Йордан Минев отстъпи място на бразилеца и зае позицията на централен защитник.

Първото по-опасно положение стана факт в 30-ата минута. Тогава Милан Борян спаси коварен удар на Веселин Минев. Малко след това Сисиньо пропусна да открие, след като не можа да засече отлично центриране отляво. „Сините“ поведоха в резултата в 39-ата минута. Тогава Живко Миланов центрира в наказателното поле на Лудогорец. Диаби и Краев не успяха да играят с топката, която в крайна сметка се озова в мрежата на Милан Борян.

Шампионите изравниха в 60-ата минута. Голмайсторът на тима Клаудио Кешерю направи Йоргачевич безпомощен със страхотен удар от фаул. Това бе шестото попадение за румънският национал със зелената фланелка. Още при следващата атака Прохазка можеше отново да върне аванса на домакините, но пропиля добър шанс. След центриране на Минев словакът се забави и се стигна само до ъглов удар.

Лудогорец можеше да реши всичко в 73-ата минута. Марселиньо изведе Вандерсон сам срещу вратаря. Бразилецът мина безпроблемно през Йоргачевич, но не успя да уцели празната врата. До края на мача „орлите“ опитаха всичко, но така и не успяха да стигнат до втори гол. От своя страна Левски също продължи да търси победата, но с нищо не застраши Милан Борян.

ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Живко Миланов (39)
1:1 Клаудиу Кешеру (60)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Веселин Минев - к, Георги Костадинов (97 - Радослав Цонев), Аймен Белаид, Максимилиан Карнер, Живко Миланов, Владимир Гаджев (57 - Мигел Бедоя), Роман Прохазка, Божидар Краев, Джереми Де Ноойер, Умар Диаби (78 - Атанас Курдов)
Треньор: Стойчо Стоев

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Сисиньо, Козмин Моци, Венцислав Керчев (7 - Натанаел), Йордан Минев, Светослав Дяков (к), Андрей Препелица (57 - Абел Анисе), Вандерсон, Марселиньо, Витиня (85 - Джоди Лукоки), Клаудиу Кешеру
Треньор: Едуард Ераносян

Стадион: „Георги Аспарухов”, 15 000

Съдия: Ивайло Стоянов

Жълти картони: Марселиньо, Светослав Дяков, Милан Борян (Лудогорец); Божидар Краев, Роман Прохазка (Левски)