Репортаж 7 Август 2015

Лудогорец си тръгва с точка от Монтана

Лудогорец направи 1:1 с Монтана в първи мач от IV кръг на „А“ група. Таранът Атанас Илиев откри за домакините още в шестата минута, а Козмин Моци...

Лудогорец направи 1:1 с Монтана в първи мач от IV кръг на „А“ група. Таранът Атанас Илиев откри за домакините още в шестата минута, а Козмин Моци изравни от дузпа в началото на второто полувреме. В 53-ата минута за втори жълт картон бе изгонен бразилският краен защитник на шампионите Сисиньо.

Мачът започна с атаки към двете врати, като още в третата минута Жуниньо Кишада направи самостоятелн пробив, но останал сам срещу вратаря стреля покрай страничната греда. Три минути по-късно Монтана направи страхотна атака, започната от Балджийски, Кристиян Попов центрира отляво, а Атанас Илиев с глава от малкото наказателно поле направи безпомощен национала Владислав Стоянов. В 13-ата минута Асен Георгиев от домакините стреля силно от пряк свободен удар, но право във вратаря Стоянов. В тези минути Монтана игра тактически правилно, като чакаше търпеливо грешки на съперника и залагаше на бързи атаки в разредената защита на гостите. В 18-ата минутаВърджил Мисиджан направи страхотен пробив отляво, като влезе навътре в терена и с хубав удар разтресе страничната греда. Малко по-късно Монтана отново пресира Лудогорец при изнасянето на топката, при което шампионите сбъркаха, а Йордан Тодоров нанесе хубав далечен удар, който мина в опасна близост до гредата. В 29-ата минута отново Мисиджан направи хубав пробив, завършил с удар, но право в ръцете на Христо Иванов. В 33-ата минута треньорът на гостите Бруно Рибейро не издържа и смени младия Александър Василев, който играе само заради новото правило на БФС, с Вандерсон. Това веднага раздвижи играта на „орлите“.

На почивката Джоди Лукоки влезе на мястото на неубедителния Лукас Саша. Още в 47-ата минута Кишада се измъкна отдясно, като бе съборен от вратаря Христо Иванов. Съдията без колебание отсъди дузпа за шампионите. Моци реализира от бялата точка. В 53-ата минута най-добрият в Монтана Борислав Балджийски хитро намери позиция пред Сисиньо, като принуди да го фаулира в гръб, което беше втори жълт картон и изгонване за бразилеца. В 62-ата минута Иван Минчев от домакините се озова в чудесна позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. Малко по-късно пак Минчев стреля, но топката отново не намери очертанията на вратата на Стоянов. В 77-ата минута Владислав Стоянов спаси Лудогорец.  Георги Пашов проби отдясно и центрира, а резервата Поплатник с глава стреля, но националът блестящо изби. В последната минута Балджийски пробва да изненада Стоянов с далечен удар, но топката премина над напречната греда.

Монтана - Лудогорец 1:1