Репортаж 31 Май 2015

Лудогорец завърши сезона с равен

Лудогорец направи 1:1 с Берое в последния си мач от сезона. Пред 6000 зрители гостите поведоха с 1:0, но Златински донесе точката за Лудогорец с...

Лудогорец направи 1:1 с Берое в последния си мач от сезона. Пред 6000 зрители гостите поведоха с 1:0, но Златински донесе точката за Лудогорец с попадение от дузпа в 90-ата минута.

Лудогорец започна по-силно срещата и Христо Златински можеше да вкара много красив гол от фаул още в 6-ата минута. Топката обаче не уцели вратата. Лоша новина пък получи щабът на гостите, тъй като в 17-ата минута се наложи Салим Керкар да бъде заменен принудително от Станислав Костов. Алжирецът се сблъска със Златински и контузи коляното си. В 25-ата минута Берое за пръв път погледна по-смело към вратата на Аргилашки. Мапуку стреля, но младият страж се справи. Малко по-късно отново конгоанският нападател стреля отлично с глава, но на сантиметри от горната греда.

Втората част започна със сериозен натиск на Берое, като още в 49-ата минута Мапуку изстреля истинска бомба, но Аргилашки изби. След последвалия корнер, Елиаш би с глава, но Мишо Александров изби от голлинията. В 62-ата минута Лудогорец можеше да поведе в резултата. Тогава Хамза изведе чудесно Анисе, но сам срещу Пиргов, малгашът би много слабо. Секунди след това резервата Антон Огнянов изпълни по-чудесен начин пряк свободен удар, но Аргилашки спаси. Нямаше обаче какво да спаси Лудогорец в 66-ата минута. Огнянов проби отляво и върна към Станислав Костов, който с левия крак отбеляза за 1:0. В последните минути на срещата „орлите“ затегнаха обръча пред вратата на Пиргов. В последната минута на редовното време Мисиджан бе изведен зад защитата на Берое и се сблъска с Илко Пиргов, заради което реферът Георги Кабаков даде дузпа. Зад топката застана Христо Златински, който не трепна - 1:1. По този начин разградчани завършиха сезона без загуба у дома. Берое пък е вицешампион.

Лудогорец - Берое 1:1