Репортаж 25 Април 2015

Лудогорец пада 0:2 от Берое

Лудогорец изигра слаб мач и загуби с 0:2 от Берое в двубой от XXVII кръг на първенството в „А“ група. Така шампионите пропуснаха да се откъснат още...

Лудогорец изигра слаб мач и загуби с 0:2 от Берое в двубой от XXVII кръг на първенството в „А“ група. Така шампионите пропуснаха да се откъснат още на върха в класирането, а при победи на Локо (Сф) и ЦСКА в неделя преднината им може да бъде намалена.

Треньорът Георги Дерменджиев бе дал почивка на някои титуляри, за да ги запази свежи за предстоящия полуфинал реванш от турнира за Купата на България срещу Левски идната сряда. Извън групата останаха Козмин Моци, Ешпиньо и Дани Абало, а сред резервите бяха Марселиньо и Александър Барт. Кишада пък пропусна мача заради наказание след червения картон, който получи при домакинската победа над Литекс.

Първото по-чисто положение в мача бе в полза на Лудогорец. Вандерсон не успя да стреля добре от удобна позиция срещу Илко Пиргов. Малко след това удар на Безяк излезе в аут.

Берое откри в 38-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле на шампиона Иво Иванов се оказа най-съобразителен и отблизо простреля Владо Стоянов. Веднага след това Лудогорец пропусна да изравни резултата. Браян Ангуло центрира в пеналта на Берое, където Абел Анисе не успя да засече топката с глава.

В началото на второто полувреме Лудогорец се опита да обърне хода на мача, но не успя да застраши сериозно Илко Пиргов. Вместо това в 61-ата минута Атанас Зехиров отбеляза второ попадение в полза на заралии, с което на практика срещата приключи.

Берое – Лудогорец 2:0
1:0 Иво Иванов 38
2:0 Атанас Зехиров 61

Берое: Илко Пиргов, Веселин Пенев, Георги Динков, Иво Иванов, Савио Нсереко (89 Крис Гади), Елиаш, Игор Джоман, Георги Костадинов (90+1 Аласан Н'Диайе), Салим Керкар, Атанас Зехиров, Георги Андонов (86 Станислав Костов).
Треньор: Петър Хубчев

Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Браян Ангуло (68 Витиня), Александър Александров, Георги Терзиев, Светослав Дяков, Вандерсон (73 Христо Златински), Абел Анисе, Върджил Мисиджан, Михаил Александров (84 Александър Василев), Роман Безяк.
Треньор: Георги Дерменджиев

Жълти картони: Георги Костадинов, Атанас Зехиров (Б); Михаил Александров (Л)