Академия 15 Април 2015

Лудогорец повали Левски и доближи върха в елитната юношеска група

Лудогорец U21 изигра силен мач и победи с 2:0 Левски в среща от поредния кръг в първенството на елитната юношеска група. Успехът доближи „орлите“ на...

Лудогорец U21 изигра силен мач и победи с 2:0 Левски в среща от поредния кръг в първенството на елитната юношеска група. Успехът доближи „орлите“ на три точки от лидера Литекс, който загуби  1:4 от Берое в Стара Загора. В следващия кръг Лудогорец гостува именно в Ловеч.

Пред 200 зрители на тренировъчната база „орлите“, водени от Веселин Бранимиров и Тодор Живондов, имаха пълно превъзходство над „сините“ и дори можеха да постигнат по-категорична победа. Националът Георги Терзиев откри в 13-ата минута. Той засече с глава центриране на Любомиров. В 45-ата минута резултатът стана 2:0, след като защитник на Левски си отбеляза автогол. Сериозен принос за попадението имаше друг футболист от първия тим – левият бек Витиня, който се отчете с добър самостоятелен пробив и центрира отлично в наказателното поле.

В последната минута влезлият като резерва Петър Петров можеше да направи успехът на Лудогорец класически, но пропусна от изгодна позиция. Малко преди това шанс за гол във вратата на „сините“ имаше и Александър Василев.

След дълго възстановяване в игра се завърна вратарят Иван Чворович. Той бе извън терените близо месец и половина заради травмата, която получи при гостуването на Литекс в четвъртфинала за Купата на България (0:0).

Съставът на Лудогорец срещу Левски: Чворович, Михайлов, Терзиев, Преслав Ивелин Петров, Витиня, Китов, Димитров, Любомиров, Кънчев, Василев, Цвятков (Кирилов, Александров, Петър Петров)