Репортаж 8 Март 2015

Вандерсон изстреля Лудогорец на върха

Шампионът на България Лудогорец се върна на върха в “А” група. Това стана след трудна победа с 1:0 над Левски в дербито от 21-ия кръг на първенството...

Шампионът на България Лудогорец се върна на върха в “А” група. Това стана след трудна победа с 1:0 над Левски в дербито от 21-ия кръг на първенството пред пълните трибуни на “Лудогорец Арена”. Единственото попадение реализира Вандерсон в 61-ата минута с глава, като основна вина за гола на домакините има Пламен Илиев. Стражът на “сините” допусна сериозна грешка, с която подари ъгловия удар, след който падна гола, а след това бе прехвърлен от бразилеца.

Успехът изведе шампионите на върха с 44 точки. Толкова има и ЦСКА, но поради по-добри показатели в преките двубои играчите на Георги Дерменджиев вече са лидер. В 8-ата минута Светослав Дяков сбърка при изнасянето на топката, която попадна в Мигел Бедоя. Испанският техничар опита да прехвърли Владислав Стоянов от над 30 метра, но стреля лошо. В 12-ата минута Роман Безяк бе близо до гол, след като Антонио Аниете сбърка преди това. Нападателят на домакините стреля отблизо, но Веселин Минев изби на шпагат.

Отново Безяк бе близо до гол, но се подхлъзна в момента на удара в 17-ата минута от 10-ина метра от Пламен Илиев. Първият точен удар в срещата бе на Козмин Моци в 29-ата минута, който бе доста слаб. Вратарят на гостите показа добър рефлекс в 33-ата минута, когато изби удар от фаул на Ешпиньо от 19 метра.  Страхотен изстрел на Кайсара в 34-ата от 25 метра мина близо до горния десен ъгъл на гостите. Последваха няколко атаки на столичани, които обаче нямаха много идеи и логично до опасност не се стигна. Домакините имаха още една възможност за гол в 43-ата минута, когато със страхотен плонж Веселин Минев изби топката през голлинията.

В 48-ата минута Аниете отправи първи удар към Стоянов, който бе слаб и не създаде проблеми на стража. Вандерсон в 58-ата минута се забави и вместо да стреля, Роман Прохазка му отне топката. Мачът на практика бе решен в 60-ата минута. Тогава фаул на Абди срещу Кейсара доведе до фаул в близост до наказателното поле. Христо Златински изпълни лошо, като топката излизаше в аут, но Илиев не я остави, а реши да я хваща. Вместо това я изпусна и се стигна до корнер. Ешпиньо центрира на първата греда, където Вандерсон с глава бе най-бърз и прехвърли Илиев за 1:0. Попадението е негово седмо за сезона в "А" група, което го прави голмайстор на тима. Левски натисна и създаде суматоха на няколко пъти пред Стоянов, но до чисто положение за гол не се стигна.

Лудогорец – Левски 1:0

1:0 Вандерсон 61

Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Браян Ангуло, Козмин Моци, Александър Барт, Вандерсон (79 Абел Анисе), Фабио Ешпиньо, Светослав Дяков, Христо Златински, Михаил Александров (65 Дани Абало), Роман Безяк (89 Жуниор Кишада).

Треньор: Георги Дерменджиев

Левски: Пламен Илиев, Веселин Минев (46 Емил Нину), Аймен Белаид, Борислав Стойчев, Мигел Бедоя, Роман Прохазка, Владимир Гаджев, Стефан Велев (66 Лукаш Гикиевич), Либан Абди, Антонио Аниете, Валери Домовчийски.

Треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Безяк, Дяков (Лудогорец); Прохазка, Абди, Аниете (Левски).

Главен съдия: Николай Йорданов