Репортаж 31 Октомври 2014

Лудогорец загря за Базел с разгром в Дупница

„Орлите“ отнесоха 4:0 Марек, изпускат двуцифрена победа

Лудогорец пожали Марек, като го победи само с 4:0 в първия мач от 14-я кръг на „А“ група. Шампионите създадоха около 20 голови положения, като или заради намесите на Емил Михайлов или заради разсеяност, топката се озова в мрежата на вратаря на домакините само четири пъти. По този начин „орлите“ загряха подобаващо за мача на истината срещу Базел, а освен това скъсиха дистанцията до лидера ЦСКА на 4 точки.

Треньорът на разградчани Георги Дерменджиев показа, нагледно че „А“ група вече е равна като приоритет за неговия отбор, като заложи на всичко най-добро. Единствените титуляри, които бяха получили почивка за Базел, бяха десният бек Жуниор Кайсара и крилото Михаил Александров.

На вратата започна Владо Стоянов. Пред него в защита действаха Йордан Минев, Козмин Моци, Георги Терзиев и Браян Ангуло, който ще започне от първата минута мача в Швейцария. Очакванията, че капитанът Светльо Дяков ще остане резерва не се оправдаха и той започна срещата в Дупница рамо до рамо с Фабио Ешпиньо. Пред тях бяха Дани Абало, Марселиньо и Върджил Мисиджан, а на върха на атаката действаше Роман Безяк.

Тенев, взимал точки на Лудогорец като треньор на Пирин (ГД), бе наредил доста дефанзивна схема. Нападателят Еньо Кръстовчев бе преместен от дясно на халфовата линия, а на върха на атаката действаше единствено Крум Бибишков.

Мачът започна много силно за „орлите“, които поведоха в резултата още в 6-ата минута, като по този начин си улесниха работата. Светльо Дяков видя нахлуващия отляво Браян Ангуло и го изведе. Колумбиецът веднага пусна към Дани Абало, за който не бе проблем да отбележи гол от близо. След попадението, пред вратата на домакините се разрази истинска буря. Първо Ешпиньо подаде на Мисиджан, но той пропусна. След това пък Безяк стреля от ръба на наказателното поле, но в аут. В 21-ата минута вратарят на Марек Емил Михайлов показа своите качества. Дани Абало подаде към Безяк, словенецът пропусна, топката се озова в Марселиньо, но стражът се хвърли в краката му и изби. Секунди след това Мисиджан центрира отлично, Марселиньо овладя на гърди и би веднага, но Михайлов изби по страхотен начин. Проблемите пред Тенчо Тенев не бяха само в играта на неговия отбор, след като заради контузия, се наложи Росен Йорданов да излезе, като бе заменен от Златко Бонев. В 27-та минута обаче Лудогорец вкара втори гол. Дани Абало нахлу отдясно и качи топката на главата на Марслиньо, за който не бе проблем да я прати в мрежата на Марек. Седем минути по-късно Дани Абало бе изведен в коридор и останал сам срещу Михайлов, би встрани от вратата. Първото чисто положение за Марек дойде едва в края на полувремето. След добро разиграване между Кръстовчев и Лахчев, топката бе центрирана и се озова в Бонев, чийто удар от близо обаче бе спасен от Владо Стоянов.

Второто полувреме не се различаваше от първото, като отново всичко по-интересно бе пред вратата на Емил Михайлов. В 47-ата минута Мисиджан стреля от границата на наказателното поле, но стражът на домакините изби. Малко след това шанс се откри и за Марселиньо, но той шутира в аут. В 65-ата минута обаче топката бе мрежата на Марек. Ешпиньо изведе отлично Безяк, който би слабо, но кълбото излъга Михайлов и се озова във вратата му - 3:0 за шампионите.

В 73-ата минута Дани Абало подаде чудесно към непокрития Вандерсон, който от непосредствена близост не уцели вратата. Малко след това Моци изведе Марселиньо сам срещу Михайлов, но бразилецът стреля в аут. 4:0 направи най-добрия за Лудогорец в срещата - Дани Абало. Той получи топката от Вандерсон и я копна над вратаря на дупничани.

Марек – Лудогорец 0:4

0:1 Даниел Абало (5)
0:2 Марселиньо (27)
0:3 Роман Безяк (65)
0:4 Даниел Абало (84)

Марек: Емил Михайлов, 14. Милен Лахчев, 3. Емил Виячки, 20. Димитър Илиев, 10. Димитър Петков, 13. Борислав Николов, 8. Мартин Димитров, 11. Крум Бибишков (85-Димитров), 10. Еньо Кръстовчев, 9. Росен Йорданов (25-Бонев), 7. Марио Близнаков
Треньор: Тенчо Тенев

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 16. Браян Ангуло, 55. Георги Терзиев, 27. Козмин Моци, 25. Йордан Минев, 18. Светослав Дяков (73-Златински), 8. Фабио Ешпиньо, 93. Върджил Мисиджан (63-Вандерсон), 17. Даниел Абало, 84. Марселиньо, 9. Роман Безяк (79-Хамза)