Репортаж 30 Юли 2014

Лудогорец изпусна Партизан

Лудогорец - Партизан 0:0

Лудогорец и Партизан завършиха 0:0 в първия мач от III предварителен кръг на Шампионска лига. Реваншът е след седмица на едноименния стадион в Белград. Лудогорец имаше тотално превъзходство, но така и не успя да намери верния път към сръбската врата.

Първото положение в мача бе за Партизан. В самото начало на срещата след грешка в защитата на Лудогорец Саша Илич изкочи в чиста позиция, но не успя да преодолее Владо Стоянов. В 11-ата минута пред "орлите" се разкри идеална възможност за откриване на резултата, но Марселиньо отблизо пропусна. Малко след това капитанът Светослав Дяков изведе Михаил Александров сам срещу вратаря, но националът се забави и ударът му бе блокиран от защитник на Партизан. Последва пропуск и на Роман Безяк, който пробва шут от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. В самия край на първото полувреме след центриране от корнер сърбите едва изчистиха от голлинията.

Второто полувреме започна с поредния пропуск на Марселиньо. Бразилецът нахлу в пеналта на Партизан, но ударът му бе неточен. В следващите минути Лудогорец напълно овладя инициативата, като противникът трудно минаваше центъра. Въпреки това до чисти положения пред Лукач не се стигна. В самия край на двубоя Лудогорец на два пъти не се възползва от удобни фаулове встрани от наказателното поле на Партизан. И в двата случая Ешпиньо центрира неточно.

Така развръзката остава за реванша на 6 август в Белград.