Репортаж 26 Юли 2014

Лудогорец изпусна Черно море на "Тича"

Черно море - Лудогорец 0:0

Лудогорец изпусна Черно море на "Тича". Двубоят приключи 0:0, като шампионите се отчетоха с куп пропуски пред вратата на "моряците". Така след първите два кръга в "А" група "орлите" имат едва 1 точка.

Първото положение в мача бе за Черно море. Тодор Паланков шутира силно отдалеч, но Владислав Стоянов спаси. Малко по-късно пред Марселиньо се откри отлична възможност. Кайсара центрира към сънародника си, който с глава обаче не успя да преодолее Китанов. Отново Марселиньо бе близо до откриване на резултата в 25-ата минута, но бразилецът не се възползва от страхотната си позиция. В 39-ата минута късметът не бе с Лудогорец, след като Ешпиньо изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. В самия край на първата част Кайсара центрира добре към Марселиньо в наказателното поле, бразилецът стреля, но Китанов спаси.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец и още в 47-ата минута Марселиньо направи поредния пропуск, след като стреля във вратаря. Последва положение, в което Михаил Александров бе близо до гола, но ударът му бе в аут. В 60-ата минута Марселиньо изведе страхотно Дани Абало в добра позиция, испанецът стреля технично в опразнения от Китанов ъгъл, но топката мина на сантиметри от лявата греда. Кишада можеше да завърши по-добре атака в 69-ата минута, когато Марселиньо го изведе добре, но нападателят не успя да догони топката пред пеналта на Черно море. Две минути преди последния съдийски сигнал Лудогорец направи нов страхотен пропуск. Ешпиньо изведе Безяк сам срещу вратаря, словенецът стреля мигновено, но топката премина на милиметри от дясната греда. В даденото от рефера продължение след центриране на Христо Златински отдясно Стефан Станчев като по чудо не си отбеляза автогол. Секунди по-късно топовен шут на Златински профуча над напречната греда.