Репортаж 19 Юли 2014

Лудогорец губи с 0:1 от Хасково на старта

Хасково - Лудогорец 1:0

Лудогорец започна със загуба първенството. Шампионите паднаха с 0:1 от Хасково пред 10 000 на стадиона в едноименния град.

Голът за домакините отбеляза Дончо Атанасов през първото полувреме. В 42-ата минута бившият играч на Берое изкочи сам срещу Владо Стоянов след опит за изкуствена засада и от чиста позиция не сбърка. Лудогорец имаше куп положения след това, но липсата на шанс пред противниковата врата лишиха "орлите" от точка или три.

Мачът ще се запомни с официалния дебют на колумбийския бек Браян Ангуло. Бившият играч на Гранада записа 90 минути и на няколко пъти се отличи с добри пробиви и отлични центрирания.

В първия кръг на миналото първенство Лудогорец отново записа загуба от друг новак в елитната група - Любимец. Воденият от Ивайло Петев отбор тогава падна отново 0:1, но впоследствие разгроми с 3:0 Слован в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига.