Репортаж 11 Май 2014

Лудогорец удари Левски 3:2, постигна шеста победа в София (снимки)

Лудогорец победи Левски с 3:2 на "Герена", с което записа уникално постижение.

Лудогорец победи Левски с 3:2 на "Герена", с което записа уникално постижение. С трите точки на "Георги Аспарухов" шампионите постигнаха шеста победа в София в рамките на настоящия сезон. Лудогорец е с пълен актив от двубоите със "сините", ЦСКА, Локо (Сф) и Славия.

На "Герена" Стойчо Стоев бе дал почивка на повечето от титулярните футболисти, за да ги запази за финала за Купата на България срещу Ботев на "Лазур" в четвъртък. Въпреки това "орлите" имаха превъзходство през целия мач и можеха да спечелят доста по-изразително.

Левски откри резултата в 27-ата минута, когато Валери Божинов се възползва от неразбирателство между вратарят Чворович и Барт и отблизо прати топката в мрежата. Лудогорец изравни бързо. Само 120 секунди по-късно атака започната от Светослав Дяков премина през Шоко, който центрира в пеналта на "сините", където Ернандес бе най-съобразителен и с плътен удар по земя простреля Блажевич. Пет минути преди края на първото полувреме реферът Станислав Тодоров даде дузпа за "орлите" след игра с ръка на Мики Орачев. Зад топката застана Христо Златински, който обаче стреля в аут.

Пълният обрат в мача стана факт в 48-ата минута. Тогава Себастиян Ернандес отлично изведе Кишада в пеналта на Левски и бразилецът с техничен удар преодоля Горан Блажевич. Три минути преди последния съдийски сигнал грешка на Орачев позволи на Платини да открадне топката и да подаде на Дани Абало, който на празна врата направи 1:3. В даденото от Станислав Тодоров продължение на двубоя домакините отбелязаха за 2:3 от дузпа. Разписа се отново Валери Божинов.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 2:3

Стадион "Георги Аспарухов", 2000 зрители

1:0 Валери Божинов (27), 1:1 Себастиан Ернандес (29), 1:2 Жуниор Кишада (48), 1:3 Даниел Абало (88), 2:3 Валери Божинов (90+4-дузпа)

Левски: 1.Горан Блажевич, 71.Пламен Крумов (34 - 35.Пламен Димов), 2.Дъстли Мулдер (79 - 77.Стефан Велев), 25.Даниел Димов, 14.Мики Орачев, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев (к), 18.Борислав Цонев (65 - 27.Стивън Петков), 21.Радослав Цонев, 86.Валери Божинов, 8.Цветан Генков
Треньор: Елин Топуказов

Лудогорец: 1.Иван Чворович, 20.Шоко, 5.Александър Барт (80 - 4.Tеро Мантула), 15.Александър Александров, 77.Витиня, 23.Христо Златински, 18.Светослав Дяков (к), 10.Себастиан Ернандес, 17.Даниел Абало, 75.Йерун Луму (67 - 19.Димо Бакалов), 11.Жуниор Кишада (86 - 99. Платини)
Треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Владимир Гаджев, Дъстли Мулдер ("Левски"); Даниел Абало (Лудогорец)