Репортаж 30 Април 2014

Лудогорец докосва титлата след 1:0 над ЦСКА (снимки и видео)

Лудогорец изигра страхотен мач и смаза ЦСКА в дербито за титлата.

Лудогорец изигра страхотен мач и смаза ЦСКА в дербито за титлата. "Орлите" победиха само с 1:0, но резултатът можеше и да е друг, ако бяха влезли половината положения пред Райс М`Боли. Голът отбеляза влезлият като резерва Йерун Луму в 89-ата минута след страхотно центриране на Жуниор Кайсара отдясно. Така Лудогорец поведе със седем точки пред армейците и осем пред Литекс. Момчетата на Стойчо Стоев имат и мач по-малко. Дербито в Разград се игра пред препълненине трибуни на "Лудогорец Арена", а двата тима завършиха с по десет човека. Първо с директен червен картон бе изгонен Козмин Моци. След това към съблекалните пое и Апостол Попов. Това бе четвърта поредна победа на Лудогорец над ЦСКА през този сезон. Шампионите дори не са допуснали гол в сблъсъците с армейците - 3:0, 2:0 и два пъти по 1:0.

В началните минути домакините упражниха натиск и играта се водше изцяло в половината на червените. Армейците осъществиха първата си по-опасна атака в 19-та минута, когато Тони Силва стреля от 23-24 метра, но Стоянов изби. След половин час игра Марсилиньо стреля опасно, но Мболи спаси, а десет минути по-късно опасен шут на Минев излезе в аут. В 42-ата минута Марселиньо опита да вкара след грешка на червената отбрана, но шутът му мина над напречната греда.

След почивката Лудогорец вдигна темпото и направо смаза съперника.В 58-та минута "орлите" комбинираха добре на дясното крило. Ешпиньо изведе отлично Марселиньо, който подаде към Безяк, но след добър шпагат Валентин Илиев успя да изчисти в корнер. Пет минути по-късно дойде и най-чистото положение в мача до този момент. След грешка на М`Боли топката се озова в Марселиньо, който стреля от 7-8 метра, но намиращият се малко пред голлинията Валентин Илиев успя да изчисти. В 78-ата минута Мисиджан направи много сериозен пропуск, когато Апостол Попов се размина с топката, но холандецът стреля твърде неточно от 7-8 метра. Пет минути по-късно след меле в наказателното поле на гостите намиращият се на метър пред голлинията Жуниор Кишада стреля от малък ъгъл, но стражът на ЦСКА спаси. В ответната атака резервата Милисавлевич се откъсна по дясното крило и бе фаулиран от Моци, за което румънецът получи директен червен картон.эЧисленото предимство принуди гостите да се оголят, което им изигра лоша шега. В 89-та минута Кайсара центрира отдясно и резервата Луму с летящ плонж прониза М`Боли. Малко след попадението и червените останаха с 10 души, тъй като Попов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Терзиев.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:0
1:0 Йерун Луму (89)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Владислав Стоянов (к), 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 15. Александър Александров (45+3 - 55.Георги Терзиев), 25. Йордан Минев, 8. Фабио Ешпиньо, 23. Христо Златински, 7. Михаил Александров, 93. Върджил Мисиджан (81 - 95.Йерун Луму), 84. Марселиньо, 9. Роман Безяк (77 - 11. Жуниор Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев

ЦСКА: 92. Райс Мболи, 21. Венцислав Василев, 14. Валентин Илиев, 6. Джаксън Менди, 19. Апостол Попов, 4. Стивън Сънди, 18. Ивайло Чочев, 7. Тони Силва (80 - 11. Неманя Милисавлевич), 73. Иван Стоянов, 23. Емил Гъргоров (86 - 17. Мартин Петров), 20. Омар Косоко (61 - 28. Иван Маркович)

Треньор: Стойчо Младенов