Репортаж 28 Април 2014

Лудогорец изпусна Литекс в Ловеч (видео)

Лудогорец и Литекс завършиха 0:0 в дербито на 35 кръг в NEWS 7 футболно първенство.

Лудогорец и Литекс завършиха 0:0 в дербито на 35 кръг в NEWS 7 футболно първенство. Така след равния в Ловеч шампионите остават на пет точки пред "оранжевите", които вече са трети. На второ място с четири пункта по-малко излезе ЦСКА след победа с 2:0 над Черно море на "Българска армия". "Орлите" приемат "червените" в сряда в дерби, което може да реши първенството.

Най-чистото положение за гол през първото полувреме в Ловеч пропуснаха домакините. Още във 2-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на Лудогорец Симеон Славчев и Васил Божиков последователно се разминаха с топката пред Владилав Стоянов. В самия край на първата част Михаил Александров изкочи в чиста позиция след пас на Йордан Минев, но вратарят на Литекс Илко Пиргов внимаваше и спаси.

Второто полувреме започва с великолепна намеса на Владо Стоянов, който спаси Лудогорец от гол. Том изпълни отлично пряк свободен удар, но стражът на "орлите" със страхотен рефлекс изби в корнер. В 66-ата минута включилият се в атака Козмин Моци получи топката пред наказателното поле на Литекс, обърна се и стреля страхотно от въздуха, като Пиргов с последни усилия изби. Само четири минути по-късно отново Лудогорец бе близо до гола. Михаил Александров бе изведен в чиста позиция в пеналта на "оранжевите", но Пиргов се намеси решително при силния шут на халфа. В самия край на мача малшансът съсипа Лудогорец, след като удар на Моци с глава срещна гредата. При това положение обаче бе маркирана засада

ЛЕТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Градски стадион в Ловеч, 1000 зрители

ЛИТЕКС: 26. Илко Пиргов, 16. Страхил Попов, 5. Николай Бодуров (к), 18. Илия Миланов, 13. Васил Божиков, 6. Симеон Славчев, 33. Джемал Берберович, 14. Армандо Ваюши, 77. Момчил Цветанов (72 - 19. Румен Руменов), 8. Том, 9. Джордан (80 - 11. Мирослав Манолов)
Треньор: Миодраг Йешич

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов (к), 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 23. Христо Златински, 8. Фабио Ешпиньо, 7. Михаил Александров (82 - 95. Йерун Луму), 93.Върджил Мисиджан (90 - 17.Даниел Абало), 84. Марселиньо, 9.Роман Безяк (73 -11. Жуниор Кишада)
Треньор: Стойчо Стоев

Съдия: Станислав Тодоров

Жълти картони: Джордан, Армандо Ваюши, Фабио Ешпиньо (Литекс); Жуниор Кайсара, Козмин Моци (Лудогорец)