Репортаж 23 Април 2014

Лудогорец на финал за Купата след загуба на Лаута

Лудогорец ще играе за втори път в своята история на финал за Купата на България.

Лудогорец ще играе за втори път в своята история на финал за Купата на България. Шампионите загубиха реванша с Локо (Пд) с 0:1 на "Лаута", но с общ резултат 2:1 продължават напред. На 15 май на стадион "Лазур" в Бургас "орлите" ще срещнат Ботев (Пд), отстранил Локо (Сф) след победа в "Надежда" с 1:0 и общ резултат 4:1.

През първото полувреме в Пловдив Лудогорец имаше две идеални възможности да отбележи гол, но ги пропиля. Първо, Дани Абало пропусна да се разпише в 29-ата минута. След това в продължението на първата част Михаил Александров стреля много добре от линията на пеналта, но Кирил Акалски паси.

През второто полувреме мачът бе равностоен, като Локомотив откри резултата в 59-ата минута. Тогава Мартин Камбуров изненада Иван Чворович с шут от фаул от ъгъла на наказателното поле. Стойчо Стоев направи смени, като в игра се появи Роман Безяк. Именно словенецът можеше да изравни в 71-ата минута, когато от удобна позиция стреля в аут. Три минути преди последния съдийски сигнал драмата на празния "Лаута" стана пълна, след като реферът Калин Людмилов отсъди дузпа за домакините за игра с ръка на Йордан Минев. Зад топката застана Мартин Камбуров, чийто удар бе спасен блестящо от Иван Чворович. Така шампионите удържаха минималната загуба, която се оказа достатъчна тимът да се класира на финала.

ЛОКО (Пд) - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Мартин Камбуров (59)
(1:2 общ резултат)

ЛОКО (Пд): 23.Кирил Акалски, 30.Йордан Тодоров, 25.Ангел Грънчов (84 - 20.Тижани Белаид), 18.Асен Георгиев, 6.Ангел Йошев, 22.Аласан Н`Дайе, 87.Диего Фераресо, 91.Крис Гади, 7.Спас Делев, 11.Мартин Камбуров (к), 45.Жозеф Мендес
Треньор: Александър Станков

ЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 77.Витиня (68 - 80.Жуниор Кайсара), 4.Теро Мантула, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 23.Христо Златински (к), 8.Фабио Ешпиньо, 7.Михаил Александров, 10.Себастиан Ернандес (74 - 93.Върджил Мисиджан), 17.Даниел Абало, 11.Жуниор Кишада (64 - 9.Роман Безяк)
Треньор: Стойчо Стоев