Репортаж 9 Април 2014

Лудогорец с поредна крачка към титлата (снимки и видео)

Лудогорец направи поредна крачка към защита на титлата.

Лудогорец направи поредна крачка към защита на титлата. Пред 6000 зрители в Радград шампионите победиха Левски с 2:0 и продължават да водят с осем точки пред Литекс и единадесет пред ЦСКА, който в четвъртък приема Ботев (Пд).

Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия мач, но редица пропуски пред вратата на Блажевич накараха страхотните 6000 зрители на стадиона да чакат гола чак до 73-ата минута. Тогава реферът Николай Йорданов отсъди дузпа за "орлите" за явна игра с ръка на Рикардо Нунеш. Зад топката застана Христо Златински, който за пореден път бе безгрешен - 1:0. В даденото от рефера продължение Роман Безяк направи 2:0 със страхотен удар по земя от границата на наказателното поле.

Гостите завършиха мача с 10 души след като Аймен Белаид бе изгонен за втори жълт картон след фаул срещу Безяк.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:0

1:0 Христо Златински (73-дузпа)
2:0 Роман Безяк (90+3)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов (к), 80.Жуниор Кайсара, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински, 84.Марселиньо (90+1 - 99.Мишел Платини), 7.Михаил Александров, 17.Даниел Абало (59 - 93.Върджил Мисиджан), 11.Жуниор Кишада (68 - 9.Роман Безяк)
Треньор: Стойчо Стоев

ЛЕВСКИ: 1.Горан Блажевич, 71.Пламен Крумов, 3.Аймен Белаид, 17.Павел Чмовш, 40.Рикардо Нунеш, 45.Владимир Гаджев, 25.Даниел Димов, 4.Станислав Ангелов (к) (59 - 18.Борислав Цонев), 27.Стивън Петков (46 - 22.Владислав Мисяк), 28.Кристовао Рамос, 10.Валери Божинов (74 - 7.Димитър Макриев)
Треньор: Елин Топузаков