Академия 18 Януари 2024

Лудогорец U15 с класическа победа над Локомотив (Горна Оряховица) U16

Футболистите на елитния отбор Лудогорец U15 заформиха класическата победа 3:0 над по-големите играчи от Локомотив (Горна Оряховица) U16. Контролната...

Футболистите на елитния отбор Лудогорец U15 заформиха класическата победа 3:0 над по-големите играчи от Локомотив (Горна Оряховица) U16. Контролната среща, част от зимната подготовка, се проведе на терен в комплекса „Гнездо на орли“.

Мачът предложи интересни две полувремена. Първото попадение дойде още в шестата минута след началото. Точен от дузпа бе Джем Андонов. Наказателния удар спечели Петър Клявков, който бе фаулиран в наказателното поле. Втория гол отбеляза Николай Попов в 29-тата минута на първото полувреме след асистенция на Тодор Тодоров. Класическото 3:0 оформи Веселин Атанасов, подпомогнат от асистенция на Преслав Стойков.

Доволен съм от положеното старание на момчетата в първата контрола от подготовката. Опитаха се да изпълнят поставените задачи. На моменти липсваше динамика в играта, което е нормално в началото на подготвителния период. Целта по време на лагера, за който заминаваме утре, е да подобрим играта в концидионно и тактико-техниеско отношение.

По време на подготвителния лагер в старозагорското село Ягода елитният тим предстои да се изправи срещу Спартак (Пловдив) U16. В останалите контролни срещи от зимната подготовка Лудогорец U15 ще срещне Динамо (Букурещ) на разменени гостувания. Преди втория полусезон момчетата ще се изправят и срещу Фратрия (Варна) U16 на техен терен.

U15: Лудогорец - Локомотив (Горна Оряховица)