Академия 20 Септември 2023

Лудогорец III пресуши с 6:1 Дунав (Русе) II

Лудогорец III пресуши с 6:1 Дунав (Русе) II в отложен мач от IV кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Двата отбора играха на стадион...

Лудогорец III пресуши с 6:1 Дунав (Русе) II в отложен мач от IV кръг на първенството в Североизточна Трета лига. Двата отбора играха на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Захари Сираков откриха още в 2-та минута на срещата. Точен бе Петър Кирев, а последния пас даде Константин Димитров. В 8-та минута Димитър Иванов удвои след асистенция на Кристиян Николов. Класиката стана факт още в 20-та минута, когато Николай Николов опъна мрежата след самостоятелен пробив. В 34-та минута Петър Кирев заби втория си гол в срещата за 4:0, а Константин Димитров записа втора асистенция в сметката си. В 43-та минута Кирев бе близо до хеттрика, но не успя да порази целта, след като бе изведен очи в очи със стража на съперника.

В 53-та минута и Николай Николов вкара втория си гол в мача, за да направи резултата 5:0. Последния пас даде Александър Маринов. В 60-та минута съперникът успя да върне едно попадение. В 72-та минута Кристиян Николов излезе сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе спасен. Крайното 6:1 фиксира Александър Маринов в 86-та минута. Маринов бе точен след центриране на Никола Тодоров.

Доволен съм от представянето на момчетата, особено през първото полувреме. При този изразителен резултат малко намалихме темпото след почивката. Създадохме още доста ситуации за гол, играхме разнообразно, с настроение и въображение, коментира старши треньорът Захари Сираков след последния съдийски сигнал.

Лудогорец III - Дунав (Русе) II 6:1