Академия 31 Май 2023

Лудогорец U14 би с 5:1 Спартак (Варна) и вдигна купата

Лудогорец U14 би с 5:1 Спартак (Варна) в последния си мач за сезона. Момчетата вдигнаха купата на шампиони за деца в зона Варна и се окичиха със...

Лудогорец U14 би с 5:1 Спартак (Варна) в последния си мач за сезона. Момчетата вдигнаха купата на шампиони за деца в зона Варна и се окичиха със златните медали. Срещата и церемонията по награждаването бяха на стадион "Гнездо на орли".

Резултатът откри Ястиян Георгиев в 11-та минута. Той реализира с удар от дистанция. В 31-та минута Калоян Георгиев удвои, а последния пас даде Джем Андонов. След почивката Ястиян Георгиев се разписа втори път за 3:0, след като стреля извън границите на наказателното поле и прати топката неспасяемо в горния ъгъл. В 55-та минута Еди Дончев опъна мрежата от воле, а центрирането бе на Джем Андонов. В 63-та минута съперникът върна един гол. Минута по-късно, след асистенции, Джем Андонов вкара за крайното 5:1.

Изиграхме един много добър сезон. Спечелихме първенството в зона Варна. Играхме и финал за Купата на БФС, който нещастно загубихме след дузпи. Догодина ни предстоят по-тежки изпитания в Елитната група, като очаквам, с няколко нови попълнения, да бъдем още по-силни, коментира след срещата старши треньорът Милен Маринов.

U14: Лудогорец - Спартак (Варна) 5:1