Академия 0 0000

Лудогорец U16 пречупи с 1:0 ЦСКА-София за Купата на БФС

Лудогорец U16 пречупи с 1:0 ЦСКА-София в първи полуфинален сблъсък за Купата на БФС. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на...

Лудогорец U16 пречупи с 1:0 ЦСКА-София в първи полуфинален сблъсък за Купата на БФС. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Двата отбора изиграха здрав, двуостър мач, с много борба по всички точки на терена и мъжки единоборства.

През първото полувреме разградчани имаха две добри ситуации за попадение. Те се откриха пред Елисей Съров и Янко Ажуани. Двамата обаче не успяха да отбележат.

След подновяването на играта "орлите" нанесоха своя удар в 66-та минута. Димитър Мрънков намери добре Георги Пенев, а той прати топката в мрежата за крайното 1:0. Изгодни ситуации за гол след почивката се откриха още пред Кристиян Манушев и Александър Валяков, но те ги пропуснаха.

Получи се здрав мач, който имаше допълнителен заряд, защото спорихме с този съперник за титлата през миналия сезон в Елитната група до 15 години. Момчетата се представиха добре и успяха да спечелят. Очаква ни тежък втори мач в столицата, но сме оптимисти, че ще продължим напред, коментира старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.