Академия 21 Януари 2023

Лудогорец U15 разгроми с 4:0 Петролул в Румъния

Лудогорец U15 разгроми с 4:0 Петролул в Румъния. Проверката бе втора за момчетата на Росен Маринов в зимната подготовка. "Орлите" откриха в 32-та...

"Орлите" откриха в 32-та минута. Точен с шут от дистанция бе Елисей Саров. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Димитър Мрънков направи 2:0 в 44-та минута. Той завърши отлична многогохода атака на разградчани. Класиката стана факт в 51-та минута. Разписа се Петър Вълов, а асистенцията бе на Александър Сергеев. Крайното 4:0 с втория си гол в двубоя оформи Димитър Мрънков, който надбяга отбраната на румънците и прати топката в мрежата.Веднъж и гредата спаси домакините след тежък шут на Илиян Гатински.

Имам забележки към представянето ни през първите 15 минути. През тях не се приспособихме добре към тежкия терен и допуснахме доста брак в действията си. След това играхме на ниво и имахме пълна доминация на игрището. Вкарахме четири гола и изпуснахме да отбележим поне още толкова от чисти положения, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на мача.