Академия 24 Септември 2022

Лудогорец U17 удари с 2:0 Локомотив в Пловдив за осма поредна победа

Лудогорец U17 удари с 2:0 Локомотив в Пловдив в мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Успехът бе осми пореден за...

Лудогорец U17 удари с 2:0 Локомотив в Пловдив в мач от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Успехът бе осми пореден за възпитаниците на Емилиян Петров, които се утвърдиха на първото място във временното класиране.

"Орлите" срещнаха отбор, който бе заложил на подчертано дефанзивна тактика. Закономерно головите сутиуации не бяха много и първата част завърши при нулево равенство.

Малко след почивката "смърфовете" успяха да осъществят опасна контраатака, но вратарят на разградчани Златомир Стоименов извади опасен удар с глава и не допусна попадение. В 69-та минута Кристиян Николов откри резултата, след центриране от фланга на Александър Маринов. В 82-та минута Ерен Кямил оформи крайното 2:0. Асистенцията бе на Филип Гигов.

Затворената игра на домакините не ни позволи да създадем много голови положения. Ние обаче контролирахме събитията на терена през по-голямата част от игровото време. Успяхме да отбележим и два гола, което бе напълно достатъчно, за да вземем трите точки, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.