Академия 12 Септември 2022

Лудогорец U17 разгроми с 6:0 Национал в София

Лудогорец U17 разгроми с 6:0 връстниците си от Национал в София в мач от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. С успеха...

Лудогорец U17 разгроми с 6:0 връстниците си от Национал в София в мач от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. С успеха момчетата на Емилиян Петров записаха шеста поредна победа от началото на новия сезон и са на върха с пълен актив от 18 точки и голова разлика 19:2.

"Орлите" откриха още в 4-та минута на срещата. Никола Ботев отбеляза след центриране от фал на Константин Димитров. В 33-та минута шут на Филип Гигов бе спрян с ръка в наказателното поле от бранител на домакините и главният съдия посочи бялата точка. Минута по-късно Симеон Шишков реализира наказателния удар за 2:0. Малко по-късно удар на Александър Маринов срещна гредата. При този резултат завърши първата част.

През втората разградчани нанизаха още четири гола. В 62-та минута Никола Ботев оформи класиката с второто си попадение в срещата. Последния пас даде Константин Димитров. Осем минути по-късно и самият Димитров бе точен за 4:0. В 78-та минута Александър Ангелов вкара за 5:0 с шут от границата на наказателното поле. От подобна позиция в 84-та минута Джан Ниязи оформи крайното 6:0.

Имахме пълен контрол върху събитията на терена през целия мач. Не допуснахме нито една сериозна опасност пред нашата врата. Убедителният успех реално отразява нашето игрово превъзходство, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.