Академия 11 Септември 2022

Лудогорец U16 с класика над Олимпик на старта

Лудогорец U16 спечели с 3:1 срещу Олимпик първия си мач в първенството на зона Варна. Двубоят се игра в Морската столица. "Орлите" откриха чрез...

"Орлите" откриха чрез Светлин Кралев в 17-та минута. Последния пас даде Янко Ажуани, който проби добре по фланга. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта разградчани стигаха до втория гол в 61-та минута. Янко Ажуани отново нахлу на скорост по крилото, а центрирането му стигна до Александър Карталов, който завърши точно. В 69-та минута централният защитник Станислав Витанов с глава вкара за крайното 3:0, след центриране от ъглов удар на Исмет Хасан.

Момчетата се постараха на терена и се представиха добре, въпреки горещото и тежко за игра време. Има обаче още много какво да се желае във всички компоненти на играта. Продължаваме да работим, за да вдигаме нивото от мач на мач, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на срещата.