Академия 28 Август 2022

Лудогорец U17 спечели с 3:1 срещу пловдивския Ботев

Лудогорец U17 победи с 3:1 Ботев (Пловдив) в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата отора премериха сили на...

Лудогорец U17 победи с 3:1 Ботев (Пловдив) в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата отбора премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Емилиян Петров откриха в 15-та минута. Кристиян Николов получи центриране от фланга, преодоля прекия си пазач и прати топката в мрежата. В 17-та минута Константин Димитров нахлу в наказателното поле и бе повален. Минута по-късно Румен Павлов превърна в гол отсъдената дузпа. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката "орлите" направиха преднината си класическа в 54-та минута. Разградчани организираха бърза контраатака, Алекс Маринов намери Константин Димитров и той отбеляза. "Канарчетата" стигнаха до почетното си попадение в 74-та минута.

Добре изигран мач от нашия отбор. Създадохме и още добри положения за попадение, а не допуснахме сериози опасности пред нашата врата, с изключение на гола, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.

U17: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 3:1