Академия 13 Август 2022

Лудогорец U15 изпусна Левски след куп пропуски

Лудогорец U15 изпусна Левски София след куп пропуски предз вратата на "сините" и стигна само до равенство 1:1. Мачът от II кръг на първенството в...

Лудогорец U15 изпусна Левски София след куп пропуски предз вратата на "сините" и стигна само до равенство 1:1. Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

В началото на срещата добри възможности се откриха пред Максим Минков и Калоян Божков. Първият бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го предолее. Божков отправи опасен удар от 7-8 метра, но отново стражът на съперника успя да се справи. В 26-та минута бранител в синьо игра с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Минута по-късно Калоян Божков изпълни наказателния удар и отбеляза за 1:0. Почивката дойде при този резултат.

След подновяването на играта Димитър Мрънков на два пъти имаше шанс да удвои. Веднъж с глава той не успя да намери очертанията на вратата, а след това надбяга отбраната, но си поведе дълго и стражът на гостите улови. В 57-та минута Левски успя да изравни след удар и рикошет. След попадението "орлите" упражниха силен натиск, но малко не достигна на Илиян Гатински и Йоан Анастасов да реализират от изгодни ситуации.

Получи се здрав и динамичен мач. С оглед на създадените ситуации ние заслужавахме да победим, още повече, че имахме предимство в дълги периоди от срещата. Въпреки равенството, продължаваме още по-мотивирани и във всеки мач ще излизаме за победа, заяви старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.

U15: Лудогорец - Левски