Академия 22 Май 2022

Лудогорец U15 обърна до 3:1 Ботев (Пловдив)

Лудогорец U15 обърна до 3:1 Ботев (Пловдив) в мач от XXVIII крг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. След здрава битка по всички...

Лудогорец U15 обърна до 3:1 Ботев (Пловдив) в мач от XXVIII крг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

След здрава битка по всички части на терена първото полувреме завърши при нулево реми.

След почивката съперникът откри резултата в 41-та минута. В 50-та минута играч на "канарчетата" игра с ръка в наказателното поле и след минута Филип Гигов изравни от отсъдената дузпа. Малко по-късно Александър Валяков излезе сам срещу вратаря на съперника, но не успя да порази целта. В 59-та минута "орлите" поведоха с 2:1. Филип Гигов се разписа с глава след центриране от корнер на Наско Янев. Десет минути по-късно двамата си размениха ролите. Филип Гигов проби по крилото и центрира, а Наско Янев прати топката в мрежата.

Мачът бе с голям заряд. Показахме спортен дух и майсторство. Най-хубавото е, че освен ценните три точки, демонстрирахме и хубав футбол, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.

U15: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 3:1