Академия 30 Април 2022

Лудогорец U17 спечели с 2:0 гостуването си на Розова долина

Лудогорец U17 спечели с 2:0 гостуването си на Розова долина за мача от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. С победата...

Лудогорец U17 спечели с 2:0 гостуването си на Розова долина за мача от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. С победата "орлите" се утвърдиха на първото място във временното класиране с две точки преднина пред втория Ботев (Пловдив).

Нулевото равенство на терена се запази до 42-та минута. Тогава централният защитник Георги Караиванов отбеляза с глава след центриране на Иван Нешков. Първата част завърши при този резултат.

В средата на втората част удар на Иван Нешков срещна гредата. Три минути преди края на редовното време Джанер Садетинов оформи крайното 2:0 с удар от дъгата пред наказателното поле.

Създадохме много положения за гол, но направихме и пропуски. През първото полувреме играхме добре, владеехме инициативата и контролирахме събитията на терена. През втората част свалихме малко нивото. Най-важното обаче е, че спечелихме трите точки и сме на върха във временното класиране, коментира старши треньорът Емил Георгиев след последния съдийски сигнал.