Академия 21 Април 2022

Лудогорец U15 победи с 2:0 Национал

Лудогорец U15 победи с 2:0 връстниците си от Национал (София) в мач от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се...

Лудогорец U15 победи с 2:0 връстниците си от Национал (София) в мач от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Димчо Ненов откриха резултата още в 2-та минута. Кристиян Манушев нанесе удар, вратарят на гостите изби, а Филип Гигов стигна първи до топката и при добавката не сбърка за 1:0. В 8-та минута Наско Янев центрира остро в наказателното поле, а бранител на Национал игра с ръка. Главният съдия посочи бялата точка и минута по-късно Филип Гигов изпълни точно дузпата за 2:0. В 15-та минута Гигов бе много близо до хеттрик. Кристиян Манушев и Янко Ажуани комбинираха добре, а нападателят стреля, но топката срещна гредата.

През втората част нямаше много голови ситуации и "орлите" се поздравиха с победа след последния съдийски сигнал.

Получи се здрав мач, срещу силен съперник. Момчетата бяха дисциплинирани и се раздадоха на терена. Заслужен успех за нашия отбор, коментира старши треньорът Димчо Ненов след края на срещата.

U15: Лудогорец - Национал 2:0