Академия 31 Март 2022

Лудогорец U14 вкара четири безответни гола на Спартак (Варна)

Лудогорец U14 вкара четири безответни гола при гостуването си на Спартак (Варна). Двата отбора премериха сили в мач от XV кръг на първенството в зона...

Лудогорец U14 вкара четири безответни гола при гостуването си на Спартак (Варна). Двата отбора премериха сили в мач от XV кръг на първенството в зона Варна.

От самото начало домакините заложиха на много единоборства, които често преминаваха границата на позволеното. Закономерно до 26-та минута двама техни състезатели бяха изгонени от терена заради груба игра. "Орлите" откриха в 34-та минута чрез Димитър Мрънков. Той засече точно центриране от ъглов удар на Максим Маринов. Този резултат се запази до края на първата част.

Разградчани стигнаха до класиката с две попадения на Максим Минков, съответно в 40-та и 43-та минута. Асистенциите бяха на Илиян Гатински. Крайното 4:0 оформи след самостоятелен пробив Димитър Ганев в 68-та минута.

Постигнахме важна победа над пряк съперник за първото място в първенството. Важно е да се отбележи, че играчите на домакините са с една година по-големи от нашите момчета. Доволен съм от старанието, но не ми хареса, че в определени ситуации не запазихме хладнокръвие и се поддадохме на провокации, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на двубоя.