Академия 27 Юни 2021

Лудогорец U17 подчини ЦСКА-София

Лудогорец U17 подчини ЦСКА-София с 1:0. Мачът от XXX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, втора фаза, първа група, се игра на...

Лудогорец U17 подчини ЦСКА-София с 1:0. Мачът от XXX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, втора фаза, първа група, се игра на стадион "Гнездо на орли". Резултатът можеше да е много по-изразителен, но момчетата на Христо Господинов направиха куп пропуски.

Разградчани откриха в 25-та минута. Георги Караиванов намери добре Димитър Иванов, който финтира прекия си пазач, излезе очи в очи с вратаря и търкулна топката край плонжа му в мрежата. До края на полувремето силни удари на Радослав Захариев и Димитър Иванов профучаха на сантиметри от целта.

През втората част головите ситуации бяха повече. Йоан Йорданов излезе сам срещу стража на гостите, но стреля край вратата. Хубав удар на Георги Янев бе изваден с мъка от вратаря на ЦСКА-София. От чисти позиции не усяха да поразят целта още Петър Кирев и Радослав Захариев. В последните минути бранител в червено изби от голлинията, след добър прехвърлящ удар с глава на Йоан Йорданов.

Демонстрирахме добър контрол на топката и мача. Направихме хубави атаки и създадохме достатъчно голови положения. За жалост направихме прекалено много пропуски. Ако бяхме по-ефективни, щяхме да затворим двубоя още през първото полувреме, коментира след последния съдийски сигнал стрши треньорът Христо Господинов.

U17: Лудогорец - ЦСКА-София