Академия 8 Ноември 2020

Лудогорец U17 победи Берое с 4:1

Лудогорец U17 постигна убедителна победа с 4:1 над връстниците си от Берое. Двубоят от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години...

Лудогорец U17 постигна убедителна победа с 4:1 над връстниците си от Берое. Двубоят от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов откриха в 14-та минута. Йоан Йорданов бе точен с глава, след центриране на Георги Караиванов. Берое изравни в 30-та минута, след фал и разбъркване в наказателното поле. Димитър Иванов изведе отново "орлите" напред в резултата, след хубаво двойно подаване с Йоан Йорданов. Почивката дойде при този резултат.

В 51-та минута Тончо Георгиев се разписа за 3:1 от дузпа, свирена за нарушение срещу самия него. Десет минути по-късно разградчани организираха перфектна контраатака. Димитър Иванов пробяга 30-40 метра с топката и намери Тончо Георгиев. Той центрира успоредно на вратата за Йоан Йорданов, който от упор прати топката в мрежата за крайното 4:1.

Постигнахме хубава победа над сериозен съперник. Все още обаче ни липсва концентрация при завършващия удар и не винаги сме достатъчно стабилни в отбрана, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Христо Господинов.