Академия 18 Октомври 2020

Лудогорец U15 обърна Добруджа за 3:1

Лудогорец U15 осъществи пълен обрат срещу Добруджа и победи с 3:1, след като на почивката губеше с 0:1. Мачът от XII кръг на първенството в Елитната...

Лудогорец U15 осъществи пълен обрат срещу Добруджа и победи с 3:1, след като на почивката губеше с 0:1. Мачът от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра в Добрич.

Играчите на Добруджа приеха играта в своето поле и рядко поглеждаха към вратата на "орлите".Домакините се възползваха от един пряк свободен удар и след разбъркване в наказателното поле поведоха с 1:0 в 28-та минута. Преди попадението шут на Константин Димитров срещна напречната греда, а малко преди почивката Райън Христов удари страничната.

През втората част в игра влезе Мирон Асенов и осезаемо раздвижи атаката на разградчани. Точно Асенов изравни в 50-та минута. Той стигна първи до една изпусната от вратаря на Добруджа топка и я прати в мрежата. В 57-та минута Филип Гигов финтира прекия си пазач и от границата на наказателното поле се разписа за 2:1. Крайното 3:1 оформи отново Мирон Асенов. Той получи пас в дълбочина, надбяга двама защитници и реализира.

Доволни сме от победата. Добруджа е отбор, срещу който не се играе лесно, но момчетата се справиха. Определено за нас второто полувреме бе по-добро от първото. Хубаво е, че, освен попадението, не допуснахме сериозни ситуации пред нашата врата, каза след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.