Академия 4 Октомври 2020

Лудогорец U17 разгроми с 5:1 Спартак Пловдив

Лудогорец U17 разгроми връстниците си от Спартак (Пловдив) с 5:1. Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на...

Лудогорец U17 разгроми връстниците си от Спартак (Пловдив) с 5:1. Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Първото полувреме не се разви по най-добрия начин за момчетата на Христо Господинов. Те откриха в 18-та минута, когато Александър Занков реализира директно от пряк свободен удар. В 34-та минута обаче гостите успяха да изравнят след контраатака. Почивката дойде при равен резултат.

През второто полувреме "орлите" започнаха по-уверено и настойчиво. Усилията им бяха възнаградени още в 49-та минута. Тончо Георгиев проби по фланга, даде успореден пас в наказателното поле, а Александър Занков завърши ефектно от въздуха за 2:1. В 53-та минута Йоан Йорданов вкара за 3:1, след като вратаря на съперника изпусна топката, центрирана в наказателното поле. В 60-та минута Несин Салим отбеляза с глава, след центриране от корнер. Крайното 5:1 оформи Илиан Грънчаров от дузпа.

Момчетата се стараха много, но през първото полувреме бяхме напрегнати и играта ни не се получи. През второто излязохме по-спокойни, а двата бързи гола ни позволиха да завършим срещата с настроение, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.