Академия 7 Август 2020

Лудогорец U17 стартира с 6:1 над Добруджа

Лудогорец U17 започна новия полусезон с убедителна победа с 6:1 над Добруджа (Добрич). Мачът от I кръг на първенството в Елитната юношеска група до...

Лудогорец  U17 започна новия полусезон с убедителна победа с 6:1 над Добруджа (Добрич). Мачът от I кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов откриха резултата в 7-та минута, като точен бе Христо Георгиев. Йоан Йорданов удвои след още 8 минути игра. Радослав Захариев направи преднината на разградчани класическа в 20-та минута. Съперникът успя да стигне до почетното попадение в 31-та минута, след добре изпълнен пряк свободен удар.

През втората част "орлите" отбелязаха още три попадения. В 55-та минута Йоан Йорданов се разписа за втори път в срещата. Христо Господинов на свой ред реализира втория си гол в мача в 61-та минута. В 79-та Мартин Тодорски бе точен за крайното 6:1.

Видях хубави взаимодействия в нападение. Това са неща, върху които работим на тренировките и се радвам, че се получават в официалните двубои. Като старание и влагане от страна на момчетата, нямам никакви забележки. Лошото е, че допуснахме нетипични и непредизвикани технически грешки, които ги отдавам на дългата принудителна пауза, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.