Академия 20 Юни 2020

Лудогорец U19 направи равен с мъжете на Спартак (Варна)

Лудогорец U19 направи 2:2 срещу мъжкия отбор на Спартак (Варна), състезавал се през миналия сезов във Втора професионална лига. Първата контрола на...

Лудогорец U19 направи 2:2 срещу мъжкия отбор на Спартак (Варна), състезавал се през миналия сезов във Втора професионална лига. Първата контрола на тима от лятната подготовка се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Гостите от Варна поведоха с 0:1 в 1-та минута на двубоя, след индивидуална грешка в отбраната на "орлите". Последваха силни минути на разградчани, които стигнаха до пълен обрат. Два гола, след добри флангови акции, реализира Хидает Хюсеин. Той бе точен в 25-та и 37-та минута. Добри ситуации за попадения през първата част се откриха пред Петър Георгиев и Георги Николов, но те не успяха да поразят целта. Двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 2:1.

В 55-та минута на втората част треньорът на "орлите" Стефан Славов направи цели седем промени, като в игра влязоха предимно момчета от набор 2003. Съперникът успя да изравни резултата в 81-та минута. Лудогорец U19 можеше и да спечели мача, но Росен Иванов и Димитър Господинов пропуснаха от добри позиции.

Като за първа среща съм доволен от представянето, но само до 60-та минута. След това видимо нивото на играта ни спадна, вероятно заради многото промени. Предстои ни още много работа във всички аспекти на играта, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.