Академия 6 Ноември 2019

Лудогорец U16 на четвъртфинал след втора победа над Славия

Юношите младша възраст на Лудогорец се класираха за четвъртфиналната фаза на турнира за купата на БФС, след като и в мача реванш победиха с 3:1...

Юношите младша възраст на Лудогорец се класираха за четвъртфиналната фаза на турнира за купата на БФС, след като и в мача реванш победиха с 3:1 Славия в София. Първият двубой в Разград завърши 5:0 за "орлите".

Момчетата на Христо Господинов не започнаха срещата по най-добрия начин, вероятно заради конфортната преднина от първата среща. Славия успя да поведе с 1:0 в 15-та минута и запази преднината си до почивката.

През втората част разградчани излязоха коренно преобразени и направиха пълен обрат. Петко Петков реализира два гола в 41-та и 43-та минута за 2:1. Крайното 3:1 оформи Йоан Йорданов в 78-та минута.

Направихме неубедително първо полувреме, в което не изпълнихме поставените тактически задачи. През второто полувреме показахме съвсем различно лице и заслужено победихме, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Славия (София) Лудогорец U16 игра в състав: Християн Стоянов, Ибрям Хабил, Несин Салим, Ивайло Гущеров, Александър Занков, Янислав Дюлгеров, Димитър Иванов, Радослав Занев, Тончо Георгиев, Йоан Йорданов, Петко Петков (Димитър Найденов, Мартин Мартинов, Георги Янев, Христо Георгиев).