Академия 26 Октомври 2019

Лудогорец U15 надделя над Славия с 1:0

Лудогорец 15 надделя над връстниците си от Славия (София) с 1:0. Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на...

Лудогорец  15 надделя над връстниците си от Славия (София) с 1:0. Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Двубоят започна оспорвано и равностойно, а ситуациите пред двамата вратари не бяха много. Закономерно почивката дойде при нулево равенство.

Момчетата на Емил Георгиев успяха да открият в 46-та минута. След добра флангова атака Кристиян Иванов центрира точно в наказателното поле и Петър Кирев реализира ефектно с глава. До края на срещата "орлите" осъществиха още няколко хубави атаки, но не ги развиха по най-добрия начин в завършващата фаза.

Получи се здрав и оспорван двубой. Не допуснахме сериозни ситуации пред нашата врата и Умут Хабил нямаше много работа. В офанзивен план направихме хубави неща, но ни липсваше последния пас, коментира след края на срещата Емил Георгиев.

Срещу Славия София Лудогорец 15 игра в състав: Умут Хабил, Александър Георгиев, Георги Караиванов, Емил Панов, Васил Тошев, Кристиян Иванов, Петър Атанасов, Радослав Мутафов, Никола Георгиев, Стивън Вълчев, Петър Кирев  (Костадин Белалиев, Йоан Киров, Денис Кехайов, Дакарай Трой).