Академия 15 Май 2019

Лудогорец U16 спечели купата на БФС

Лудогорец U16 спечели купата на БФС, след оспорван сблъсък на финала с отбора на Септември. Момчета на Иво Градев победиха достойния си съперник с...

Лудогорец U16  спечели купата на БФС, след оспорван сблъсък на финала с отбора на Септември. Момчета на Иво Градев победиха достойния си съперник с 1:0.

В началните минути на двубоя Септември бе по-активният тим на терена. Първата ситуация за гол обаче създадоха „орлите” в 8-та минута. Георги Недков изскочи сам срещу вратаря Георги Милев, но си скъси много ъгъла и не успя да реализира. Постепенно разградчани взеха превес и на свой ред поставиха съперника под натиск. В 16-та минута Стефан Статев проби мощно по десния фланг, но топката бе изчистена в корнер, преди да успее да подаде. В 20-та минута Росен Иванов центрира опасно в наказателното поле, но Димитър Господинов не успя да отиграе добре топката от чиста позиция. В 22-та минута, след центриране от ъглов удар, Анастас Пемперски засече с глава, но топката премина встрани от вратата. В 26-та минута Димитър Господинов изстреля истински снаряд от дъгата на наказателното поле, но топката профуча на метър от страничния стълб. До края на първото полувреме нямаше други сериозни възможности за гол и двата тима се оттеглиха за почивка при нулево равенство.

В 51-та минута отбраната на „орлите” бе поставена под напрежение, но защитниците и вратарят Мартин Петков се справиха и не допуснаха съперникът да отбележи. В 56-та минута Петков, а после и бранител в зелено, спряха два опасни удара на играчи на Септември В 62-та минута Лудогорец отговори с хубава атака, на върха на която се оказа направилият силен двубой Стефан Статев. Той прати топката в мрежата за 1:0 в полза на „орлите”. В последните минути отборът на Септември опита натиск към вратата на разградчани, но изсипаните високи топки в наказателното поле не доведоха до нито едно по-опасно положение.

ЛУДОГОРЕЦ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0

1:0 Стефан Статев (62 )

Лудогорец U16: 1. Мартин Петков, 11. Алекс Маринов, 4. Тодор Петров, 5.
Анастас Пемперски, 14. Корай Гьочгелди, 10. Юлиян Манолски (капитан – Озан Ремзи), 9. Георги Недков (Иван Томов), 7. Росен Иванов, 21. Димитър Господинов, 17. Кристиян Костадинов (Николай Георгиев), 19. Стефан Статев;

Септември U16: 1. Георги Милев, 3. Адриан Стойков, 6. Мартин Филипов, 5. Калоян Костов, 2. Божидар Пиралков, 8. Панайот Пасков (капитан), 18. Стоян Стоичков, 13. Мартин Стойчев, 11. Евгений Илиев, 7. Симеон Александров, 15. Илиян Тонев;

U16: Лудогорец - Септември (София) 1:0 | Купа на БФС - Финал