Академия 2 Декември 2018

Лудогорец U15 направи 2:2 с Ботев (Пловдив)

Лудогорец U15 завърши с реми 2:2 мача си с Ботев (Пловдив) от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един...

U15: Лудогорец - Ботев 2:2

Лудогорец U15 завърши с реми 2:2 мача си с Ботев (Пловдив) от XV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов откриха резултата в 5-ата минута. Тогава Иван Аспарухов засече точно с крак центриране от фланга на Тончо Георгиев. В 19-ата минута двамата си размениха ролите, като Аспарухов намери хубаво Георгиев, но той от няколко метра не успя да порази целта. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и двата тима се оттеглиха за почивка при 1:0.

Второто полувреме не започна добре за "орлите". В 39-ата и 41-ата минута те получиха два гола и гостите стигнаха до пълен обрат. Възпитаниците на Христо Господинов обаче не се предадоха и в 55-ата минута Петко Петков прати топката в мрежата за 2:2.

Получи се равностоен мач, в който ние играхме дисциплинирано и малко по-затворено. Това се наложи, защото по различни причини не можехме да разчитаме на двамата си централни защитници и двамата вътрешни халфове. Принудихме се да преквалифицираме момчета да заемат нетипични за тях позиции на терена. С оглед на тези обстоятелства, съм доволен от играта и резултата, каза след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец  U15 игра в състав: Християн Стоянов, Димитър Димитров, Несин Салим, Симеон Николов, Александър Занков, Росен Земеделски, Мартин Мартинов, Янислав Дюлгеров, Тони Георгиев, Иван Аспарухов, Петко Петков.