Академия 8 Ноември 2018

Лудогорец U18 победи Добруджа с 4:1 за Купата на БФС

Лудогорец U18 записа убедителна победа с 4:1 над Добруджа (Добрич) в първи четвъртфинал от турнира за купата на БФС. Момчетата от набор 2001...

U18: Лудогорец - Добруджа 4:1

Лудогорец U18 записа убедителна победа с 4:1 над Добруджа (Добрич) в първи четвъртфинал от турнира за купата на БФС. Момчетата от набор 2001 надиграха напълно съперника и можеха да се поздравят с още по-категорична победа, но направиха много пропуски.

"Орлите" откриха резултата в 19-ата минута, когато Велислав Минков завърши точно хубава, постепенна атака. В 27-ата минута Добруджа изравни при единствената си по-опасна акция към вратата на Владимир Русанов. В 29-ата минута разградчани отново поведоха, като Калоян Симеонов реализира точно отсъдената дузпа. Кирил Янакиев направи 3:1 в 29-ата минута и този резултат се запази до края на първото полувреме.

През второто Джафер Джафер отбеляза за 4:1 в 51-ата минута. Лудогорец продължи да атакува опасно, но Георги Бабалиев, Кирил Янакиев и Владислав Минков пропуснаха от чисти ситуации.

Реваншът е на 13 ноември, вторник, в Добрич.

Спечелихме напълно заслужено. Бяхме по-добрият тим през цялото време. Доволен съм от контрола върху топката и цялостното игрово поведение на отбора, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу Добруджа (Добрич) Лудогорец U18 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Мартин Русков, Димитър Жеков, Николай Георгиев, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Преслав Петков, Калоян Симеонов (Джефер Джефер, Росен Иванов, Веселин Николаев, Тодор Петров).